به گزارش پایگاه جامع خبری فوتسال ۲۰۲۰، به طور کلی ما در همه جا به ژاپنی‌ها می‌بازیم مگر اینکه استثنائاً خلافش ثابت شود. از باخت دو دهه قبل استقلال به جوبیلو ایواتای ژاپن که بگذریم، می‌رسیم به باخت ۳ بر صفر تیم ملی در جام ملت‌ها و باخت پرسپولیس به کاشیما (در فینال آسیا) و همین باخت دیشب مس سونگون به نماینده ژاپن در فینال فوتسال جام باشگاه‌های آسیا!

این همه باخت به ژاپن و در واقع این همه موفقیت ژاپنی‌ها در فوتبال و فوتسال مسلماً اتفاقی نیست. ما در جام ملت‌ها در حالی ۳ گل از ژاپن خوردیم که طی ۸ سال حضور کی‌روش در تیم ملی خیلی سخت گل خوردیم و تیمی تقریباً دفاعی بودیم. در لیگ قهرمانان آسیا هم انگار ژاپنی‌ها قلق بردن ما را بهتر از همه بلدند (هر چند تیمی، چون الاتحاد عربستان هم ۴ سال پیاپی نمایندگان ایران را شکست داده است.) اینکه چرا ما در فوتبال این‌قدر زیاد و این‌قدر راحت به ژاپنی‌ها می‌بازیم، برمی‌گردد به این مسئله که آن‌ها اصولی کار می‌کنند و ما احساسی. لیگ ژاپن سال‌هاست جلوتر از ماست و بعید است چشم‌بادامی‌ها در فوتبال خود این‌قدر مشکل و حاشیه و اختلاف داشته باشند و مثلاً ورزشگاه‌هایشان آماده نباشد و مجبور شوند لیگ خود را با ۲۰ روز تأخیر برگزار کنند!

ژاپن بدون شک از فوتبال آسیا فاصله گرفته و خیلی درست و اصولی جلو رفته است. ما در عرصه ملی ۴ بار پیاپی کره جنوبی را بردیم، اما مقابل ژاپن مشکل داریم و حالا شرایط به نحوی است که فقط باید دعا کنیم این فاصله بیشتر از اینکه هست، نشود.

دیدگاهتان را بنویسید