به گزارش پایگاه جامع خبری فوتسال۲۰۲۰، رضا کردی مدرس بین المللی فوتسال و فوتبال کشورمان در گفت و گو با خبرنگار فوتسال۲۰۲۰ در رابطه با کیفیت لیگ برتر اظهار داشت: در مورد لیگ ایران باید عرض کنم با توجه به اینکه در ایران حضور داشتم، خوشبختانه موفق شدم که چهار بازی از لیگ را از نزدیک تماشا کنم، بدلیل اینکه هفته های ابتدایی لیگ بود فکر میکنم تیم ها هنوز به شرایط آرمانی و تاکتیکی مدِّ نظر نرسیده بودند و از طرفی با توجه به اینکه قهرمان در مسابقات پلی آف مشخص میشود، این یک مقدار روی مسابقات ابتدایی لیگ تاثیر منفی گذاشته بود چون تیم ها تلاش می‌کنند که ابتدا به مرحله پلی آف صعود کنند و خیلی تمایل ندارند که از الان به آب و آتش بزنند ولی در مجموع میتوانم پیش بینی لیگی با کیفیت تر از سال گذشته را داشته باشم.

وی در خصوص مسابقات جام باشگاه های آسیا عنوان کرد: از اینکه فوتسال در آسیا توسعه پیدا کرده و تعداد تیم های زیادی در آن شرکت می‌کنند جای خوشحالی دارد ولی متأسفانه کمّیت تیم ها در کیفیت مسابقات تاثیر گذار بوده و تا اینجای کار راضی کننده نبوده که البته باید منتظر باشیم در مراحل بالاتر قطعاً مسابقات با کیفیت فنیِ بهتر و پر هیجان تری را شاهد خواهیم بود. در ضمن بنده پیشنهاد میکنم که ای اف سی و شخص جناب تارقلیزاده یک بازنگری اساسی در مورد نحوه برگزاری مسابقات و تیم های شرکت کننده داشته باشند تا شاهد پیشرفت بیشتر فوتسال آسیا و در نتیجه کیفیت فنی تیم ها باشیم، به عنوان مثال کاری که در فوتبال انجام میشود و به هر کشور با توجه به بضاعتش سهمیه میدهند یکی از راهکارهاست.

وی رابطه با حضور تیم مس سونگون در مسابقات جام باشگاههای آسیا گفت: ابتدا به کادر فنی، بازیکنان و مدیریت مجموعه مس سونگون تبریک میگویم که در دو بازی اول فوق‌العاده ظاهر شدند و در بازی سوم بدشانس بودند و امیدوارم که تا فینال با قدرت ادامه بدهند و شاهد جشن قهرمانی باشیم، آرزوی سلامتی برای سعید تقی زاده عزیز دارم که یکی از بازیکنان کلیدی هستند و امیدوارم غیبتش در مسابقات برنامه‌های تیم را بهم نزند، چون با توجه به اینکه آقای تقی پور تعویض های ۴ نفره را در دستور کار داشت امکان دارد که در بازیهای بعدی غیبت این بازیکن با اخلاق کشورمان نمود پیدا کند.

این مربی شاغل در کشور قطر افزود: متأسفانه سه سال است که فدراسیون قطر و وزارت ورزش لیگ فوتسال را کنسل کردند و به حالت آماتور برگزار می‌کنند که فقط بازیکنان قطری حق شرکت در مسابقات را دارند و قرارداد کلیه ی بازیکن ها و مربیان خارجی را لغو کردند به همین دلیل تیم ملی قطر در سه سال گذشته فاقد سرمربی و بازیکن خارجی میباشد تا حالا هم تمرینات این تیم برای دو بازی دوستانه با ایران و شرکت در مسابقات انتخابی منطقه ی غرب آسیا هنوز برگزار نشده و قرار است در چند روز آینده توسط یکی از مربیان قطری تمرینات شروع شود.

وی در پاسخ به اینکه خبرهای به گوش رسید که شما سرمربی این تیم مقابل ایران خواهید بود؟ گفت: این موضوع صحت ندارد چرا که باشگاه به بنده اجازه این مورد را صادر نکرد. البته مدیران تیم ملی قطر خیلی به بنده محبت دارند و در چندین مورد به من پیشنهاد دادند ولی نه اینجانب تمایل به این کار را دارم و نه باشگاه العربی اجازه خروج به من میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید